Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 

Všetko pre obchod download + informacie o PS3 Xbox 360 a PC

Úvod
aukcie NOKIA a SONYERICSSON
.:!"PS3 vs. Xbox 360"!:.
.:!"NAJLEPŠIE ČO DOMA MÁTE"!:.

Hľadá sa SPONZOR pre tento web!!! Ozvite sa prosím v rubrike odkazy.

Môžte si prečítať kvalitné recenzie na konzoly a potom je už len na Vás čo si zvolíte ako svojho priateľa pre zábavu :) 

Vitajte!

PlayStation 3

Osobne vidím veľa pozitív, ktoré v sebe PlayStation 3 prináša nám, čistokrvným hráčom. Ak chcete ísť s dobou, je PS3 správnou voľbou, ak máte radi kvalitné veci, odpoveď je rovnaká. Nezabúdajte ale na to, že nič nie je dokonalé okamžite. Povedané slovami klasika: „Kto túži po lacnejšej a zároveň rýchlej, pohybovo senzitívnej zábave, kúpi si Nintendo Wii. No a kto je ochotný počkať na kvalitu za vyššiu cenu, kúpi si PlayStation 3.“ Je teda iba na vás, koľko chcete za zábavu minúť a ako sa chcete zabávať. A s hrdosťou môžem povedať že "PS3" je TOP KOZOLA

Xbox 360

Som vlastníkom tejto konzoly už dlhšiu dobu preto by som rád napísal o mojich skúsenostiach, vlastnostiach, funkciách a porovnal ju aj s PlayStation3. 
Medzi ELITE verziou a ARCADE nie je žiaden podstatný rozdiel vo funkčnosti, líšia sa len dodávaným príslušenstvom. Elite obsahuje pevný disk 120GB, headset, HD kábel navyše od lacnejšieho balenia Arcade. Arcade namiesto disku obsahuje vnútornú pamäť takže problém s ukladaním pozícii hier nehrozí. 
Chcel by som upozorniť že xbox prešiel už nejakým tým vývojom a súčasne predávané konzoly sa už nekazia ako predchádzajúce revízie. Sú lepšie chladené , nevydávajú už ani taký hluk a majú menšiu spotrebu. 
V súčasnosti je XBOX 360 na špičke medzi hernými konzolami. V Európe ju vlastní vyše 600 000 ludí. Z toho vyše 40% sú aktívny uživatelia ON-Line systému LIVE, ktorý umožňuje komunikovať, nakupovať, sťahovat a hlavne hrať hry v režime multiplayer (spolu s viacerými hráčmi). Každý dostane zadarmo Silver konto s ktorým môže sťahovať Demo verzie nových hier alebo témy. Gold konto, ktoré je spoplatnené odkrýva ďalšie spomenuté možnosti. Najnovšia verzia Dashboard (prostredie ako napr Windows ktoré XBOX obsahuje) umožňuje využívať služby ako Facebook , Twitter alebo Last.FM. Týmto sa dostávame k multimediálnemu využitiu konzoly. V rámci videa umožňuje prehrať DVD, DIVX filmy ale aj HD formát. Vďaka výstupu HDMI je možné hrať hry a pozerať filmy v plnom rozlíšení. Podporovaný je aj priestorový zvuk DOLBY DIGITAL. Xbox zvládne prehrávať aj hudbu alebo fotky. Na prednej strane má 2 USB porty kde je možné pripojiť váš USB klúč s dátami. Ďalšou možnosťou je spojiť xbox s počítačom a umožniť zdielať dáta z neho priamo do XBOXU cez špeciálnu aplikáciu MEDIA CENTER. Toto všetko je jednoduché a intuitívne. 
Hranie hier je prioritou tejto konzoly, v balení sa nachádza unikátny bezdrôtový ovládač s force feedbackom. Takýchto ovládačov je možné pripojiť až 4. Ovládač však nie je jediné príslušenstvo ktoré sa dá využiť na tejto konzole. V predaji sú hry ktoré ešte viac rozvíjaju herný zážitok. Napríklad LIPS ktoré obsahuje 2 mikrofóny a mení XBOX na Karaoke show alebo ROCK BAND ktoré obsahuje gitaru, bubny , DJ Hero s mixážnym pultom, alebo volant. V príprave je aj úplne nový Senzor Natal ktorý bude snímať pohyby vášho tela a prenesie ich do hry. 
Na Xbox vychádza množstvo titulov preto núdza o nejaky titul nehrozí. Ba čo viac množstvo exkluzívnych titulov môže konkurencia závidieť. 
Grafika Xboxu je úchvatná a stále drži trend s dnešnými nadupanými počítačmi. A to vám stačí len vsunúť DVD s hrou, posadiť sa, zapnúť veľku telku a hrať. 
Keby máme porovnať konzolu PS3 a XBOX 360 tak nám vyjde že xbox má lepšiu grafiku, multiplayer, ovládanie, multimediálnu podporu, cenu. Jediná nevýhoda je že neobsahuje BluRay ako PS3. 
Pre mňa je XBOX 360 ako pre študenta centrom zábavy a relaxu. 

Ďakujem tvorca webu Tomáš Biroščák !!!

TOPlist